Tuncay Şanlı’ya Stoke City Başkanı Peter Coates’den destek

Tuncay_Sanli_Stock_City
Stoke City Başkanı, Tuncay’a sahip çıktı. Stoke City Başkanı Peter Coates, geçtiğimiz yaz döneminde 5.7 milyon avro karşılığında Middlesbrough’dan Stoke City’e transfer olan Tuncay Şanlı’nın kulüpte önemli bir rol alacağına inandığını söyledi.

Son olarak Hull maçında oyuna sonradan dahil olan Tuncay sahada 7 dakika kalmış, Abdoulaye Faye’nin oyundan atılmasının ardından teknik direktör Tony Pulis tarafından oyundan çıkarılmıştı.

Oyundan çıkarıldıktan sonra doğrudan doğruya soyunma odasına giden Tuncay ile bir sorun yaşamadıklarını belirten Başkan Coates, “Diğer oyuncular gibi o da oynamak istiyor. Bu tür olaylar her zaman yaşanılabilir. Eminim Tuncay daha iyi olacaktır. Kadromuzda rekabet var ve herkes yerini hak etmek durumunda. Ona ayrı bir tutum göstermemiz mümkün değil” diye konuştu.

Tuncay’ın şanssız bir olay yaşadığını söyleyen Başkan Peter Coates, “Geleceği düşünmeli ve bu durumu güzel bir şekilde çözüme kavuşturmalıyız. Tuncay sabırlı olması gerekir. Pulis onu takıma dahil edecektir” dedi.

Tuncay’a sahip olduklarından dolayı memnun olduklarını ifade eden Coates, teknik direktör Pulis’in Tuncay için uygun bir pozisyon bulacağına inandığını ve milli oyuncunun gelecekte kendileri için önemli bir oyuncu olacağına inandığını söyledi.

Son olarak takımın durumu hakkında açıklamalar yapan Başkan Peter Coates, taraftarların huzursuz olduğunu bildiklerini ve bazı işlerin insanların beklediğinden daha geç gerçekleşebileceğini söyledi. Başkan, sahaya kazanmak için çıktıklarını bunun için de antrenör Pulis’in sahaya en iyi onbir sürdüğünü, onun yaptığı değişikliklerin normal karşılanması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir