Sami Khedira Real Madrid yolunda…

Sami khedira

Almanya ligi Bundesliga ekiplerinden Stuttgart’ın yeni Sportif Direktörü Fredi Bobic, Khedira hakkındaki haberlere açıklık getirdi.

Alman basınına açıklama yapan Stuttgart’ın çiçeği burnunda Sportif Direktörü Fredi Bobic, Sami Khedira hakkında çıkan transfer dedikodularına cevap verdi.

Khedira’nın 2010 Dünya Kupası performansından sonra Real Madrid’li yetkililer ile görüşmelere başladıklarını belirten Bobic, 23 yaşındaki genç oyuncunun Real Madrid’e gidebileceğini belirtti.

Alman oyuncudan para kazanmak istediklerini belirten Bobic, “Khedira’nın sözleşmesi gelecek sezon sona erecek ve bonservisi elinde olacak. O şekilde kulüpten ayrılması Stutgart’ın ekonomik çıkarlarına uygun değil. Bu yüzden Khedira ile ilgili transfer görüşmelerinde bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Genç orta saha oyuncusunun takımda kalmasından yana olduğunu belirten Bobic, “Khedira ile yeni sözleşme imzalamak istiyoruz fakat karar kendisinin. Önümüzdeki günlerde kendisiyle bu konu hakkında bir görüşme yapacağız” dedi.

Sportif Direktör, Khedira ile ilgili olası bir transfer durumunda ise üzülmeyeceğini belirtti ve ekledi; “Khedira giderse alt yapımızdan onun yerine yeni gençelr bulacağıaz. Şuanda Khedira ile aynı mevkide görev yapabilen 3 yetenekli genç var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir