Rooney Real Madrid’in radarında

İspanyol devi yeni yıldız futbolcu transfer etmek için hedefini Wayne Rooney olarak belirledi…

Manchester United’ın yıldız futbolcusu Wayne Ronney, kadrosuna yeni ve güçlü bir forvet katmak isteyen Real Madrid‘in radarına girdi.

İngiliz futbolcuya olan ilgisini ağzından düşürmeyen Real Madrid’in Portekizli çalıştırıcısı, İngiliz golcüyü Alex Ferguson’un elinden kapmak için kesenin ağzını açacak.

The People’da yer alan haberde özel yhayatında çalkantılı günler yaşayan ve İngiliz medyasının baskılarından bunalan Wayne Rooney’nin takımdan ayrılabileceği söylendi.

Real Madrid Başkanı Florentino Perez’se dünyanın en iyi teknik direktörlerinden biri olarak gösterilen Jose Mourinho’nun bu isteğini kırmayarak İngiltere Milli Takımı’nda da forma giyen başarılı futbolcu için 72 milyon avroyu gözden çıkardı.

İspanyol basınında yer alan kimi haberlerde Rooney’nin Madrid’e gelebilme ihtimalinin hiç de düşük olmadığı belirtilirken, “David Beckham ve Cristiano Ronaldo’nun da Manchester’dan transfer edilemeyeceği söyleniyordu ancak ikisi de Real Madrid’e geldi” yorumu yapıldı.

Manchester United’ın menajeri Alex Ferguson’un taraftar tepkisinden çekinerek eski Everton’lu Wayne Rooney’yi Everton deplasmanına götürmemişti. Rooney ve eşinin özel hayatıyla ilgili yaşadığı sıkıntılar nedeniyle İspanya’ya gidebileceği de sızan haberler arasında.

Önceki haftalarda eşinin hamileliği sürecinde Wayne Rooney’nin eşi Coleen’i aldattığı haberleri İngiliz basınında yer almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir