Nugent; Wenger’e: “Futbol kız oyunu değildir” dedi.

David Nugent Burnley
Aaron Ramsey‘in ayağının kırılmasıyla ilgili olarak tartışmalar devam ederken, Burnley‘in golcü isimlerinden David Nugent de olaya dahil olarak konuyla ilgili fikirlerini söyledi.

Özellikle Arsenalli futbolcuların hedef alındığı söylemlerine şiddetle karşı çıkan Nugent, “Böyle bir şey olduğuna inanmıyorum. Futbol bir kız oyunu gibi değildir ve bu oyunu kız gibi oynamazsınız. Yeri geldiğinde kayarak müdahale yaparsınız. Ben Ryan Shawcross’un Ramsey’i sakatlamak için bir müdehalede bulunduğunu düşünmüyorum. Olayı bu noktaya çekmemek gerek” şeklinde konuştu.

Arsenal’in sezon boyunca sakatlıklarla uğraşan bir diğer oyuncusu Theo Walcott da, Burnley ile oynadıkları karşılaşmada Nugent’in takım arkadaşı Daniel Fox’un sert müdehalesine maruz kalmıştı.

Sert fauller yapmaya çalışan bir takım olmadıklarını dile getiren Nugent, sözlerinin devamında, “Sürekli pas yaparak topun kendilerinde kalmasını sağlamak istediklerini biliyorduk ve biz de bu nedenle pres yapmak istedik. Amacımız sert faul yaparak onaları yıldırmak değildi. Foxy’nin Theo’ya yaptığı müdehalenin de o kadar abartılacak bir yanı yok. Bence insanların bu tepkiyi göstermelerinde, Ramsey’in başına gelenlerin de büyük etkisi var. Umarım en kısa zamanda sahalara döner” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir