Kütahya’da Süper Amatör futbol heyecanı sona erdi.

Kütahya Şekerspor
22.hafta sonunda şampiyonluğu göğüsleyen ekip Şekerspor olurken, Evliya Çelebi Çağlayan 1.amatör kümeye düştü..
20 haftası büyük bir çekişmeye sahne olan Kütahya Süper Amatör Ligi sona ererken, Şekerspor topladığı 50 puanla namağlup şampiyon oldu.

46 puan toplayan Kütahyaspor 2.ci, 45 puanı bulunan Gaybiefendispor 3.cü olarak ligi tamamladılar.

11 takımın yer aldığı Kütahya Süper Amatör’de ilk üçe giren takımlar Şekerspor, Kütahyaspor ve Gaybiefendispor, Kütahya’yı 3.lige terfi müsabakalarında ve Deplasmanlı Bölgesel Amatör Ligde temsil etmeye hak kazanırken, Evliya Çelebi Çağlayan bir alt kümeye düştü.

11 takımın yer aldığı Kütahya Süper Amatör Liginde şampiyon Şekerspor 50, Kütahyaspor ve Gaybiefendispor 45, Simav Sitespor 43, DPÜ Spor 33, Kümaşspor 31, Simav Genç Yurdu 27, Cezaevispor 11, Tavşanlı Kuruçay 10, Hisarcık Belediyespor 7 ve son sıradaki Evliya Çelebi Çağlayan 3 puanla ligi tamamladı.

20 hafta sonunda toplam 502 golün atıldığı Kütahya Süper Amatör Liginde, ilk üçe giren takımlar kupalarını Dumlupınar Stadında düzenlenen törenle Kütahya Milletvekili Prof.Dr.Alim Işık, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı ve Kütahya Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Murat Cengiz’in elinden aldılar.

Şampiyon Şekerspor 20 maçta 15 galibiyetle en fazla kazanan ekip olurken, rakip fileleri 87 kez havalandırarak en fazla gol atan takım ve yediği 11 golle en az gol yiyen takım oldu ve 5 beraberlikle yine en fazla berabere kalan takım oldu.

Evliya Çelebi Çağlayan 18 mağlubiyetle en fazla maç kaybeden takım olurken, Hisarcık Belediyespor ise 110 golle en fazla gol yiyen ve attığı 12 golle en kötü averaja sahip olan takım oldu.
Kütahyaspor ise maçlarını en fazla taraftara oynayan ekip oldu.Mavi lacivertliler maç başına ortalama 3 bin taraftar ile sahada mücadele etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir