Karabükspor’da üst üste alınan galibiyetler sonrası keyifler yerinde.


Karabükspor Futbol Şube sorumlusu ve Basın sözcüsü Metin Yılmaz, Süper Lig’e çıkma yolunda üçüncü sıradaki takımla 15 puanlık bir avantajımız var” dedi.

Hafta sonu sahalarında karşılaşacakları Orduspor maçına kenetlendiklerini ve üç puan alamadıkları iki takımdan biri olduğunu hatırlatarak, ”İnşallah bu hafta Ordu maçında üç puanı alıp yolumuza devam edeceğiz . Hafta başında oynayan Konya – Karşıyaka maçından sonra üçüncü ile 14 puan, birde averaj hesabını katarsak 15 puan fark var.

Süper Lig’e çıkma yönünde 15 puanlık bir avantajımız var. Bu avantajımızı da önümüzdeki haftalara bırakmayıp en kısa zamanda 3 puanı alarak rahatlamak ve Süper Lig’e çıkmış olarak da son maçımızı tamamlamak istiyoruz. Bununla ilgili hedef olarak 4 Nisan’da oynayacağımız Mersin İdmanyurdu maçında şampiyonluk turu atmak istiyoruz.

Çünkü içeride oynayacağımız Ordu maçından sonra iki hafta üst üste deplasmanımız var, Buca ve Karşıyaka maçları. O maçlarda da iyi sonuçlar alarak Mersin maçından sonra taraftarımızla birlikte şampiyonluk turu atmak istiyoruz” dedi.

EMENİKE ÜZERİNE KURLU BİR TAKIM DEĞİLİZ!
Hafta sonu oynayacağımızı Orduspor maçına kadar sakat oyuncuların büyük bir kısmı düzelir diyen Yılmaz, ”Birol’ un durumu belli olmayabilir, çünkü yırtık tespit edildi belki bu haftaya yetişemeyebilir. Ancak her zaman söylediğimiz gibi biz sahaya 11 kişi çıktığımız sürece eksik değiliz diyoruz. Kartal gibi zorlu ve olaylı bir deplasmanda üç puanı eksiklerimize rağmen alabildik.

Biz sahaya 11 kişi çıktığımız sürece eksiğimiz var demeyeceğiz. Bu takım Emanuel Emenike üzerine kurulu bir takım değil. Emenike kart sınırında diye Hocamız formayı verip veya vermez, ama formayı verirse de hafta sonu oynayacağımız Ordu maçında sahada olur” diye kaydetti.

Metin Yılmaz, Süper Lig için yurt dışında çeşitli ülkelerde oyuncu arayışları için ön çalışmalara başladıklarını da kaydederek, ”Ön çalışmalarımız var onun dışında şampiyonluğu matematiksel olarak garantiledikten sonra da ön çalışmalara devam edeceğiz. Kardemir Karabükspor’un mevcut kadrosu Bank Asya 1. Lig’de yaptığı farkı Süper Lig’de de rahatlıkla yapabilecek bir kaliteye sahip.

Geçen seneki kadromuza hem daha genişlettik hem de daha tecrübeli oyuncularla bir harman sağladık. Bununla ilgili başarı alınan puanlarla üçüncü ile açılan puan farkı ile ortada zaten. Karabükspor matematiksel olarak garantilemedikçe Süper Lig rüyalarına girmez; ama şu anda kara gözüktü bir iki maç sonra da matematiksel olarak Süper Lig’i garantileyeceğimizi düşünüyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir