İddaacılar için PREMIER LİG son dakika haberleri 7 Mayıs 2010

Chelsea v Wigan: Manchester United’dan 1 puan önde olan ve +9 gol averaja sahip Chelsea, ligin rahat takımı Wigan’ı mağlup etmesi halinde şampiyon olacak. Puan kaybı yaşaması halinde ise takipçisinin de kazanamaması için duacı olacak.

Manchester Utd. v Stoke City: Kırmızı Şeytanlar’ın şampiyonluk için önce ligin rahat takımı Stoke’u yenmekten başka şansı yok.

Arsenal v Fulham: Ligi 3. bitirip Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılma hedefinde olan Arsenal, hiçbir iddiası bulunmayan Fulham’la berabere kalması halinde bile, 4. sıradaki Tottenham’dan +10 gol averaj fazlası olduğu için 3. lüğü büyük ölçüde garantileyecek.

Burnley v Tottenham: 4. lüğü kesin olan ve Şampiyonlar Ligi şansını yakalayan Tottenham, ligden düşen Burnley’i yenip Arsenal’in de kaybetmesini bekleyerek Devler Ligi arenasına direkt olarak katılmanın hesaplarını yapacak.

Önemli notlar:

– Manchester City, Aston Villa ve Liverpool’un UEFA Avrupa Ligi’ne katılmaları kesinleştiğinden; Hull City, Burnley ve Portsmouth’un da küme düşmeleri garanti olduğundan dolayı ligde oynanacak diğer maçlar formaliteden öteye geçemeyecek.

– FA Cup’ta Chelsea ile final oynayacak olan Portsmouth’un Avrupa Kupaları’na katılması engellendiği için, lig 7. si Liverpool ülkesini bu kupada temsil etme hakkı kazandı.

– UEFA Avrupa Ligi finalini oynayacak olan Fulham’ın kupayı kazanması halinde, Fair Play Ligi’nde Arsenal, Tottenham, Manchester United ve Chelsea’nın arkasında olan Burnley, önümüzdeki sezon ülkesini UEFA Avrupa Ligi’nde temsil etme hakkı kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir