Hilbert Kartal’a imzayı attı

Roberto Hilbert

Alman futbolcu Roberto Hilbert resmen Beşiktaşlı oldu. 3 yıllık sözleşmeye imza atan futbolcu Beşiktaş’a geldiği için mutlu olduğunu belirtti.

Beşiktaş, uzun süredir transfer etmeye çalıştığı Alman oyuncu Roberto Hilbert ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Nevzat Demir Tesisleri’nde yapılan imza törenine Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı ve Beşiktaş Futbol Komitesi Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu katıldı.

İmza töreni sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alman oyuncu, Beşiktaş’ta olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti. Hilbert, “Çok büyük bir camiaya geldim, burada iyi işler yapacağım. Türk kültürüne uzak bir insan değilim zira Almanya’da oturduğum yerde bir çok Türk yaşıyordu ve Türk arkadaşlarım da oldu. Ersen Martin ile aynı sokakta oturmuştuk. Stutgart‘ta ilk sezonumda şampiyon oldum fakat daha sonra bazı iniş-çıkışlarım oldu burada çıkışıma devam edeceğim” şeklinde konuştu.

Alman oyuncu ayrıca, “Schuster, Ernst ve Fink gibi vatandaşlarımın Beşiktaş’ta oluşu benim için bir avantaj. Adaptasyon ve iletişim sorunu yaşayacağımı sanmıyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir