Beşiktaş’ın transfer piyasası

Geçen sezon beklenen başarılara ulaşamayan Beşiktaş, transfer sezonunun en etkili takımı olarak göze çarpıyor… Schuster, Quaresma, Hilbert ve diğerleri..

İmza Atılan Transferler:

Ricardo Quaresma: Yaklaşık 1.5 aylık uğraşlar sonrasında kadroya katılan Portekizli yıldızın, 7.3 milyon Euro’ya anılması da başka bir başarı.. Türkiye’ye gelmiş en büyük yıldızlardan biri.

Kıvanç Karakaş: Galatasaray altyapısında futbola başlayan Kıvanç, Karşıyaka’da başarılı bir dönem geçirmişti.

Roberto Hilbert: Alman kanat oyuncusu bonservis bedeli olmadan kadroya katılacak. Görüşmeler resmen borsaya duyuruldu. Transferin birkaç gün içinde resmiyet kazanması bekleniyor.

Cenk Gönen: Denizlispor küme düşse de başarılı kaleci kendini Beşiktaş’a atmayı başardı.. 1 milyon Euro + genç Emre karşılığında Beşiktaş’a gelen kaleci, Türkiye’nin gelecekteki yıldızlarından.

Adı Gündemde Olanlar:

Guti: Takımın başına Schuster’in geçeceği ve yanında İspanyol yıldız getireceği iddia ediliyor.

Raul Gonzalez: Schuster’in eski öğrencilerinden. ABD’ye gitmek istediği için yönetimin işi zor ama nabız yoklanıyor.

Volkan Şen: Beşiktaş yönetimi takasta kullanacağı oyuncularla maliyeti düşürmek istiyor. Volkan da açıklamalarıyla transfer yeşil ışık yaktı.

Takımdan Ayrılanlar:

Batuhan Karadeniz: Genç golcü disiplinsiz tavırlarıyla yönetimin sabrını taşırdı. Önümüzdeki sezon Eskişehirspor’un başarısı için ter dökecek.

Serdar Özkan: Sözleşmesi sezon sonunda biten Serdar Özkan, Beşiktaş’tan aldığı teklifi reddederek Galatasaray’ın yolunu tuttu.

İbrahim Kaş: Kumar alışkanlığı yüzünden kiralık sözleşmesi uzatılmadı ve Getafe’ye döndü.

Takımdan Ayrılma İhtimali Olanlar:

Tomas Zapotocnhy: Bursaspor’da şampiyonluk sevinci yaşayan başarılı savunma oyuncusunu, yeni hoca Schuster beğendi.. Hazırlık kampında seyredecek ve karar verecek.

Rodrigo Tello: Maddi konularda sezon boyunca yaşananlar yönetim ile Şilili oyuncu arasındaki ipleri gerdi. Teklif gelmesi halinde Tello da gönderilecek isimler arasında.

Gordon Scildenfend: Kiralık olarak gönderilen savunma oyuncusunun İstanbul’a dönmesi neredeyse imkânsız.

Yusuf Şimşek: Sezon ortasında sözleşme yenilemesine rağmen Denizlispor’dan gelen oyuncu-antrenörlük teklifine sıcak bakıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir