Alex’den ayrılık sinyalleri

Fenerbahçe’nin yıldız futbolcusu Alex, yaptığı açıklamalarda yakında Brezilya’ya döneceğini söyledi

Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Alex de Souza yakında tekrar Brezilya’da oynamak istediğini söyledi. Haziran 2011’e kadar sözleşmesi bulunan oyuncunun daha erken takımdan ayrılması da gündeme geldi.

Geçen yıl Palmeiras ile bir görüşme gerçekleştirdiğini söyleyen Alex, “O zaman Palmeiras’ın başında Luxemburgo vardı. İstanbul’a gelip benimle görüştüler. Ancak o zaman Fenerbahçe ile sözleşme yenilemiştim. Kulübüme bağlıydım. Aziz Yıldırım da Fenerbahçe’ye odaklanmamı istemişti” dedi.

Ülkesine dönme arzusunun günden güne fazlalaştığını açıklayan Alex, “Bu durumu ilk kez bu yıl düşünmeye başladım. Coritiba, Cruzeiro ve Palmeiras’ta oynadım. Bu üç kulübe öncelik veriyorum” diyerek ülkesine yeşil ışık yaktı.

Twitter’daki hesabından Brezilya’ya ne zaman döneceğine dair mesajlar aldığını söyleyen Alex, “Coritiba evim olduğu için o ilişki farklı; profesyonelden çok, duygusal. Palmeiras ve Cruzeiro ile de özel bir ilişkim var.” Diyerek bu üç takımı ayrı bir yerde tuttu.

Çocukluğundan bu yana Barça’da oynamanın hayalini kurduğunu söyleyen Alex, 2001’de Parma’ya gittiğini ancak FIFA ile sorunlarını çözmek için uğraştığından futbola adapte olamadığını, İspanya’da da oynamayı istediğini ancak Fenerbahçe’de her şeyin çok iyi olduğunu da sözlerine ekledi.

Alex de Souza, 2004 yılında geldiği Fenerbahçe’de 177 maçta 96 gol atmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir