A Milli Takımı’nın Yeni Patronu Abdullah Avcı

A Milli Takım’da görevinden ayrılan Guus Hiddink’in yerine getirilen isim, İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un başarılı teknik adamı Abdullah Avcı oldu.

 

TFF yönetim kurulunun bugün yaptığı toplantıda A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevine Abdullah Avcı‘nın getirilmesi konusunda görüş birliğine vardı. Abdullah Avcı ile 31 Mayıs 2015 tarihine kadar geçerli olacak sözleşme imzalandı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, “9 Eylül’de açıkladığımız yeniden yapılandırma doğrultusunda adımlar atıyoruz. Ekim ayında Genç Milli Takımları, A Milli Takıma bağlamıştık. Bugün de Abdullah Avcı’nın A Milli Takım Teknik Direktörü olduğunu sizlerle paylaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Abdullah Avcı’nın kariyerinde Avrupa Şampiyonluğu ve dünya dördüncülüğü bulunduğunu belirten Başkan Aydınlar, “Abdullah Hoca bu görevi hak etti. Kendisi bu görevi aldı. Çok büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Süreçteki yardımlarından dolayı Büyükşehir Belediyespor Kulübü’ne de teşekkür ediyorum. Son olarak Guus Hiddink’e de sözleşme feshinde gösterdiği işbirliğinden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

İmza töreninde konuşan Abdullah Avcı ise, “Böyle bir göreve layık görülmekten dolayı çok mutluyum. Önemli atılımlar gerçekleştireceğiz. Bunları da kamuoyu ile paylaşacağız. Başkan Mehmet Ali Aydınlar, Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ve tüm Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederim.” dedi.

Bu arada A Milli Takım Teknik Direktörlüğünden ayrılan Guus Hiddink’in Rusya Ligi takımlarından Anzhi Makhachkala‘ya gideceği yönündehaberler alınmaktadır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir